Membri 2015

Cei care doresc să devină membri ai asociației noastre sunt rugați să ia cunostință de prevederile Statului S.M.E.R. şi să completeze formularul de adeziune atasat (daca nu puteti vizualiza formularul, il puteti downloada aici). Cotizația de membru este de 50 RON / an. Studenții (inclusiv masteranzii și doctoranzii) achita 25% din cuantumul cotizatiei anuale. Pentru afilierea la Societatea Europeană de Microscopie se percepe o taxa suplimentara de 5 euro (in lei, la curs BNR din ziua platii). Plata cotizației poate fi efectuată direct în contul RO06RNCB0077143547240001 deschis la Banca Comercială Română, sau la sediul societății.

Nr. crt. Nume Instituție Calitate membru

1

Andronescu Ecaterina

University Politehnica of Bucharest, Department of Science and Engineering of Oxide Materials and Nanomaterials

Membru fondator / Titular

2

Antoniac Vasile Iulian

University Politehnica of Bucharest

Membru fondator / Titular

3

Barbu-Tudoran Lucian

Department of Cell Biology and Molecular Biotechnology

Membru fondator / Titular

4

Bojin Dionezie

University Politehnica of Bucharest

Membru fondator / Titular

5

Tanko Gabriela

Institute of Cellular Biology and Pathology ”Nicolae Simionescu„

Membru fondator / Titular

6

Costas Liliana Andreea

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

7

Fruth Victor

„Ilie Murgulescu” Institute of Physical Chemistry of the Romanian Academy

Membru fondator / Titular

8

Gherghiceanu Mihaela

National Institute of Research-Development in the Pathology Domain and Biomedical Sciences „Victor Babeș”

Membru fondator / Titular

9

Ghica Corneliu

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

10

Ghițulică Cristina

University Politehnica of Bucharest, Department of Science and Engineering of Oxide Materials and Nanomaterials

Membru fondator / Titular

11

Manole Emilia

National Institute of Research-Development in the Pathology Domain and Biomedical Sciences „Victor Babeș”

Membru fondator / Titular

12

Maxim Florentina

„Ilie Murgulescu” Institute of Physical Chemistry of the Romanian Academy

Membru fondator / Titular

13

Mercioniu Ionela Florinel

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

14

Miculescu Florin

University Politehnica of Bucharest

Membru fondator / Titular

15

Moza Maria Iasmina

Biology Institute of the Romanian Academy and the University "Lucian Blaga"

Membru fondator / Titular

16

Nistor Leona Cristina

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

17

Prodan Gabriel

University Ovidius of Constanta

Membru fondator / Titular

18

Sfîrloagă Paula

National Institute of Research - Development in Electrochemistry and Condensed Matter

Membru fondator / Titular

19

Teodorescu Valentin Șerban

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

20

Trușcă Roxana Doina

METAV Research-Development

Membru fondator / Titular

21

Vasile  Eugeniu

University Politehnica of Bucharest, Department of Science and Engineering of Oxide Materials and Nanomaterials

Membru fondator / Titular

22

Vasile Bogdan Ștefan

University Politehnica of Bucharest, Department of Science and Engineering of Oxide Materials and Nanomaterials

Membru fondator / Titular

23

Vasiliu Florin

National Institute of Materials Physics

Membru fondator / Titular

24

Vuta Vlad

Institute for Diagnosis and Animal Health Bucharest

Membru fondator / Titular

25

Surdu Vasile-Adrian

University Politehnica of Bucharest, Department of Science and Engineering of Oxide Materials and Nanomaterials

Membru fondator / Titular

26

Ardeleanu Aurel

Universitatea de Vest „Vasile Goldiș” din Arad

Membru de onoare

27

Ciupina Victor

Universitatea „Ovidius” din Constanța

Membru de onoare

28

Crăciun Constantin

Universitatea “Babeș-Bolyai” Cluj-Napoca

Membru de onoare

29

Dascălu Dan

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Microtehnologie

Membru de onoare

30

Gheorghieș Constantin

Universitatea “Dunărea de Jos” din Galați

Membru de onoare

31

Grozescu Ioan

Institutul Național de Cercetare – Dezvoltare pentru Electrochimie și Materie Condensată Timișoara

Membru de onoare

32

Kappel Wilhelm

Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Inginerie Electrică (ICPE-CA)

Membru de onoare

33

Lazăr Sorin

Universitatea POLITEHNICA din București (FEI-Company)

Membru de onoare

34

Morjan Ion

Institutul Național pentru Fizica Laserilor, Plasmei și Radiației

Membru de onoare

35

Munteanu Corneliu

Universitatea Tehnica „Gh. Asachi”

Membru de onoare

36

Olariu Romeo

Universitatea „Al. Ioan Cuza” din Iași

Membru de onoare

37

Pintilie Lucian

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Membru de onoare

38

Popescu Laurențiu Mircea

Institutul „Victor Babeș” București

Membru de onoare

39

Răduță Aurel

Universitatea „Politehnica” din Timișoara

Membru de onoare

40

Rusnac Lucian

Universitatea „Politehnica” din Timișoara

Membru de onoare

41

Simionescu Maya

Institutul de Biologie Celulară și Patologie București

Membru de onoare

42

Simionescu Bogdan C.

Institutului de Chimie Macromoleculară “Petru Poni” Iași

Membru de onoare

43

Simon Simion

Universitatea “Babeș-Bolyai” Cluj-Napoca

Membru de onoare

44

Șerban Viorel

Universitatea „Politehnica” din Timișoara

Membru de onoare

45

Ababei Gabriel

Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizică Tehnică

Titular

46

Ceafălan Laura Cristina

Institutul National de Cercetare-Dezvoltare în Domeniul Patologiei și Știintelor Biomedicale „Victor Babeș”

Titular

47

Cimpoeșu Nicanor

Universitatea Tehnica „Gh. Asachi” Iași

Titular

48

Dumitrescu Mădălina

Institutul de Biologie și Patologie Celulara „Nicolae Simionescu”

Titular

49

Florescu Cosmin

Institutul National de Cercetare-Dezvoltare „Victor Babeș”

Titular

50

Georgescu Mihaela Ioana

Universitatea de Științe Agronomice București

Titular

51

Ghiță Mihai

Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Metale Neferoase și Rare

Titular

52

Luculescu Cătălin Romeo

Institutul Național pentru Fizica Laserilor, Plasmei și Radiației

Titular

53

Maraloiu Valentin-Adrian

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Titular

54

Marinescu Virgil

Institutul Național pentru Inginerie Electrică INCDIE ICPE-CA

Titular

55

Miu Lucreția

Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Textile și Pielărie

Titular

56

Munteanu Cornel

Institutul de Chimie Fizică „Ilie Murgulescu”

Titular

57

Pădure Ioana Marcela

Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară București

Titular

58

Pătroi Delia

Institutul Național pentru Inginerie Electrică INCDIE ICPE-CA

Titular

59

Sârbu Corneliu

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Titular

60

Sbârcea Beatrice-Gabriela

Institutul Național pentru Inginerie Electrică INCDIE ICPE-CA

Titular

61

Stanciulescu Mihai

Total Control S.R.L.

Titular

62

Stoiciu Florentin

Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Metale Neferoase și Rare

Titular

63

Suciu Maria

Centrul de Microscopie Electronică, Universitatea Babeș-Bolyai

Titular

64

Tanko Gabriela

Institutul de Biologie și Patologie Celulara „Nicolae Simionescu”

Titular

65

Tudose Mădălina

Institutul de Chimie Fizică „Ilie Murgulescu”

Titular

66

Vasile Cornelia

Institutul de Chimie Macromoleculară „Petru Poni” Iași

Titular

67

Vasile Otilia

Universitatea POLITEHNICA din București

Titular

68

Vasilescu Elisabeta

Universitatea „Dunarea de Jos” din Galați

Titular

69

Vlaicu Aurel-Mihai

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Titular

70

Voiculescu Ionelia

Universitatea POLITEHNICA din București

Titular

71

Whitmore Lawrence

Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizică Tehnică

Titular

72

Zugun-Eloae Florin

Universitatea de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” Iași

Titular

73

Matache Gheorghe

INCD Turbomotoare COMOTI

Titular

74

Kuncser Andrei Cristian

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Student/Titular

75

Negrea Raluca Florentina

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Student/Titular

76

Tudor Ioan Albert

Institutul Național de Cercetare - Dezvoltare pentru Metale Neferoase și Rare

Student/Titular

77

Vasile Eugenia

Universitatea POLITEHNICA din București

Student/Titular

78

Nicoară Adrian-Ionuț

Universitatea POLITEHNICA din București

Student/Titular

79

Ene Vladimir-Lucian

Universitatea POLITEHNICA din București

Student/Titular

80

Kuncser Andrei Cristian

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Student/Titular

81

Negrea Raluca Florentina

Institutul Național de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Materialelor

Student/Titular